Zaev ve Beraberindeki Heyet Ankara`da!

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım’ın daveti üzerine Makedonya Cumhuriyeti Başbakanı Zoran Zaev, Dış Yatırımlardan sorumlu Devlet Bakanı Adnan Kahil, THP Milletvekili Enes İbrahim, TDP Milletvekili Yusuf Hasani ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Viktor Dimoski’den oluşan heyet Ankara’ya vardı.

Ankara’da ilk olarak Türkiye Odalar ve Borsalar (TOBB) tarafından düzenlenen akşam yemeğine katılan Zaev ve heyeti TOBB temsilcileri ve birçok işadamıyla görüşme gerçekleştirdi.

Başbakan Zaev, Türkiye’li işadamlarının Makedonya’ya ilgisinden memnun olduğunu kaydederken, mevcut işbirliğinin daha da gelişmesi için elinden geleni yapacağını ve hedefinin 1 milyar avro ticaret hacmine ulaşmak olduğunu ifade etti.

Toplantıda T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Zvonko Mutsunski, Makedonya Türkiye Ticaret Odası Başkanı Aydoğan Ademoski de yer aldılar.

Bugün Başbakan Zaev’i Ankara’da yoğun bir proğram bekliyor. Gün içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüşecek olan Zaev, bir de ortak basın açıklaması düzenleyecek.