Zaev, Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Görüştü

Makedonya Başbakanı Zoran Zaev’in gerçekleştirdiği Ankara ziyareti kapsamında son görüşmesi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile oldu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen ve basına kapalı olan görüşme 1 saat sürdü.

Görüşmeye ayrıca Makedonya Cumhuriyeti Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Prof.Dr.Adnan Kahil ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu katıldılar.

Başbakan Zaev’in kabinesinden görüşme ile ilgili yapılan açıklamada iki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi konusunda potansiyele sahip olunduğu ve bu doğrultuda ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için çaba gösterileceği belirtildi. Açıklamada ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Makedonya ve Yunanistan arasındaki isim sorununun çözüm sürecine destek verdiği bildirildi.

Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ve beraberindeki heyet Ankara ziyareti süresince T.C. Başbakanı Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve iş dünyasından bazı kurum ve kuruluşlar ile görüşmeler gerçekleştirdiler. Zaev ve beraberindeki heyet Anıtkabir’i de ziyaret etti.