GENEL

VMRO-DPMNE ve Mitskoski, SDSM ve Kovaçevski’ye Karşı Büyük Bir Avantaja Sahip

Ankete katılanların yarısından fazlası mevcut partilerin hiçbirinin en iyi ekonomik programı uygulama kapasitesine sahip olmadığını düşünüyor. Ancak vatandaşların çoğu VMRO-DPMNE’nin bunu yapabileceğine inanmakta. Yapılan bu araştırmaya göre, seçimler yarın yapılırsa iktidar partisi SDSM ile 2,5:1 oranında kazanacak.

VMRO-DPMNE lideri Hristjan Mickoski’nin reytingi de  artıyor.  SDSM başkanı ve Başbakan Dimitar Kovachevski’nin reytinginden neredeyse dört kat daha yüksek. Bu araştırma, Market Vision ajansı tarafından 18-25 Eylül tarihleri ​​arasında ve MKD.mk yazı işleri bürosunun talebiyle 1.200 katılımcı üzerinde gerçekleştirilen telefon anketinin sonuçlarının bir parçasıdır.

Yapılan araştırmada önümüzdeki seçimlerde hangi partiye oy vereceksiniz sorusu üzerine VMRO-DPMNE (%25,1), iken değil onu %9,7 ile DUI, %9,5 ile SDSM ve %7,1 ile Levica takip ediyor. Türk partileri de yapılan araştırmada yerini aldılar. Türk Hareket Partisi (THP) ve Türk Demokratik Partisi (TDP) %0.2 bandında yer aldı.