GÜNCEL

Üsküplü Hayırsever Esnaf Fevzi, Her Gün İhtiyaç Sahiplerine Erzak Dağıtımı Yapıyor

Üsküplü hayırsever esnaf Fevzi Ali her sabah erken saatlerde market alışverişini yaparak her gün 20-30 aileye erzak dağıtımı yapıyor. Özellikle sokağa çıkma yasağı başlamadan önce yardımları ulaştırmak için büyük çaba sarfetmektedir.

Irk ve din ayrımı yapmadan herkese yardım eden Fevzi, koronavirüs ile alınan tedbirlerden dolayı ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaktadır. Tamamiyle kendi imkanları çerçevesinde erzak dağıtımı yapan Fevzi Ali, imkanları dahilinde kullanılmış elbiseler ile kullanılmış beyaz eşya yardımıda ihtiyaç sahilperine ulaştırmaktadır.

Fevzi Ali 6 yıl önce evlerinin yandığı ve son anda hayatta kaldığını söylerken, ”Allah bana yaşamak için ikinci bir şans verdi, şansımı ihtiyaç sahiplerine yardım etmekle kullandığını ifade ederken, koronavirüs öncesinde her gün toplamda 15 çocuklu, 3 aileye erzak dağıtımı yaptığını” söyledi.

Fevzi, ayrıca sosyal yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara dönem dönem kıyafet, battaniye, yorgan gibi bağış yaptığını, internet üzerinden satılan kullanılmış beyaz eşyayı satın alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını söyledi.

6 yıldır aynı şekilde ihtiyaç sahiplerine elini uzattığını, kendi imkanlarını kullanarak herkese yardım etmek için gayret gösterdiğini ve yardımları yaparken hiçbir karşılık beklemediğini belirtirken, koronavirüs salgınından önce 6 yıl karşılıksız yardım yaptığını sözlerine ekledi.

Fevzi Ali baba mesleği olan ve çok küçük yaşlardan beri berber olarak çalışmaktadır.

Fevzi son olarak insanların paylaşmayı öğrenmesi gerektiğini, dayanışmaya önem vermesi gerektiği çağrısında bulunarak herkes kendi imkanları doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine yardım edebileceğini söyledi.