GÜNCEL

Türk Vatandaşları Yarın Üsküp Havaalanından Memleketlerine Dönüyor

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda 22 Nisan Çarşamba günü saat 11:00’de Üsküp’ten Ankara’ya özel bir uçak seferinin gerçekleştireceğini duyurdu.

Elçilik tarafından yapılan duyuruyu olduğu gibi yayınlıyoruz:

“Kuzey Makedonya’da geçici süreyle (kısa süreli vize, turizm, öğrenci, iş görüşmesi, işçi) bulunan ve seyahat sınırlamaları nedeniyle mağdur durumda kalan vatandaşlarımızın ülkemize dönebilmelerini teminen THY tarafından 22 Nisan Çarşamba günü saat 11.00’de Üsküp’ten Ankara’ya özel bir uçak seferi gerçekleştirilecektir.

Türkiye’ye intikallerinin sağlanması konusunda Büyükelçiliğimize başvurmuş olan ve yukarıda sayılan şartları taşıyan vatandaşlarımız, sözkonusu uçuşa ilişkin düzenlemeler hakkında e-posta ve telefon vasıtasıyla doğrudan bilgilendirilmişlerdir.

Bu çerçevede, bahsi geçen THY özel uçağıyla Türkiye’ye dönmek istediğini teyit eden vatandaşlarımızın müracaat sıralarına göre yolcu listesi oluşturulmuştur.

Bu uçakla Türkiye’ye dönmek istediğini Büyükelçiliğimize teyit eden vatandaşlarımızın 22 Nisan Çarşamba günü en geç saat 07.30’da Üsküp Havalimanı’nda hazır bulunmaları gerekmektedir.

Büyükelçiliğimiz yakınında bulunan Mustafa Paşa Cami önünden 06.00 – 07.00 saatleri arasında hareket edecek TAV’a ait otobüslerle de havalimanına gidilmesi mümkün olacaktır.

Uçak bileti bedelinin ödemesi havalimanında check-in öncesinde tercihen nakit (8.500 Makedon Denarı) olarak THY yetkililerine yapılacaktır.

Sözkonusu uçuşla Türkiye’ye dönecek vatandaşlarımızın, yurda dönüşlerinde Sağlık Bakanlığımızca açıklanan iki haftalık karantina süreci de dahil alınan tedbirlere uyma zorunlulukları bulunmakta olup, bu konuda havalimanında verilecek taahhütnameyi imzalamaları gereklidir.”