KÜLTÜR & SANAT

Türk Tiyatrosunun İnşasında İkinci Aşamaya Geçiliyor

Türkiye Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ve beraberindeki heyet bugün Kültür Bakanı Rober Alagyozovski ve Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Adnan Kahil ile görüşme gerçekleştirdiler.

Daha sonra Türkiye’den gelen heyet iki bakan eşliğinde yapımı hala devam eden Türk Tiyatrosunun inşaat halindeki binasını gezdi.

Gazetecilere vermiş olduğu demeçte Bakan Alagyozovski şu anda borçları tamamlamak adına girişimlerde bulunduklarını ve en kısa sürede ikinci safhaya geçmek için Türk heyetiyle de fikir alış verişinde bulunduklarını belirtti.

Bakan Kahil ise yıllarca tamamlanamayan inşaatın Gruevski hükümetinin kasıtlı bir tutumu olduğunu söylerken, yeni hükümetin ”herkes için yaşam” motosu ile birlikte Türk Tiyatrosu binasını da tamamlamak konusunda kararlı olduğunu aktardı. Tamamlanacak olan binanın tüm Makedonya Türkleri ve vatandaşları adına bir gurur kaynağı olacağını da sözlerine ekleyen bakan Kahil bu binanın bünyesinde Türk Kültür Merkezi’nin de faaliyet göstermesi için çaba harcadıklarını sözlerine ekledi.