GÜNCEL

Türk Hareket Partisi 21 Aralık’ta Düzenleyeceği Konseri İleri Bir Tarihe Erteledi

Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı Enes İbrahim, 21 Aralık’ta planladıkları konseri ileri bir tarihe ertelediğini açıkladı. İbrahim yaptığı açıklamada 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü dahil, diğer tüm bayram organizasyonlarında ayrımcılık yapıldığından, şahısların keyfi uygulamalarından dışlanan soydaşımıza güzel bir hafta yaşatmayı hedeflerken,hafta içinde Ankara’dan çok sayıda almış olduğum aramalarda Türk toplumunun bölünmemesi gerektiğine dair telkin ve tavsiyeler aldığını ifade etti. İbrahim devamında düşüncelerine değer verdiği devlet adamlarının telkin ve tavsiyeleri üzerine, ekip arkadaşlarıyla ve etkinliklerin düzenlenmesi için maddi destek sağlayan dostlarıyla yaptığı istişareler neticesinde 21 Aralık akşamı Üsküp’te planladıkları konseri bahar aylarına ertelediğimizi kamuoyuna duyurdu.

Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı Enes İbrahim’in kamuoyuna yapmış olduğu açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz:

Değerli vatandaşlar,

Bir süredir ekip arkadaşlarımla birlikte 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü etkinlikleri üzerine ciddi bir çalışma içindeyiz. Amacımız 16 Aralık’ta konferans ile başlayacak, 21 Aralık akşamı Türkiye’nin en önde gelen bir sanatçının konseri ile programımızı tamamlamak.

21 Aralık Türkçe Eğitim Günü dahil, diğer tüm bayram organizasyonlarında ayrımcılık yapıldığından, şahısların keyfi uygulamalarından dışlanan soydaşımıza güzel bir hafta yaşatmayı hedefliyoruz.
Ancak hafta içinde Ankara’dan çok sayıda almış olduğum aramalarda Türk toplumunun bölünmemesi gerektiğine dair telkin ve tavsiyeler aldım. Çoğunun iyi niyetli olduklarını düşünürken, konular üzerine yeterince bilgiye ulaşamadıklarını düşünüyorum.
Çünkü, sanki ülkede yaşayan Türk toplumunu biz bölüyormuş algısı oluşturulmak istendiğini de gözlemledim.

Düşüncelerine değer verdiğim devlet adamlarının telkin ve tavsiyeleri üzerine, ekip arkadaşlarımla ve etkinliklerin düzenlenmesi için maddi destek sağlayan dostlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde 21 Aralık akşamı Üsküp’te planladığımız konseri bahar aylarına ertelediğimizi kamuoyuna duyurmak istiyorum.

Türk Hareket Partisi (THP) ülkede yaşayan Türk toplumunu bölmez, bölemez çünkü bizler fikir birliğine ulaşılması için büyük bir gayret gösteriyoruz. Bu doğrultuda geçmişten beri elini taşın altına koyan belkide tek taraf olduk ve bundan sonra da çizgimizden en ufak bir taviz vermeyeceğiz.

Ancak şunu açıkça belirtmek istiyorum, hafta içinde benimle iletişime geçenlere şunu özellikle belirttim: “Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Sn. Sekizkök’ün ülkede Türk toplumu arasında bir birlikteliğin sağlanması için yeterince gayret göstermediğini, toplumda herhangi bir saygınlığı ve karşılığı olmayan sabıkalı şahıslar ile devamlı hareket ettiğini, en son parlamento seçimlerinde muhalefet partisi milletvekili adayı ile Türk yerleşim yerlerinde erzak kolilerini dağıtıp, adeta bir seçim çalışmasına dahil olduğunu, Türk toplumu arasında ciddi bir ayrımcılık yapıldığını belirtirken, artık yandaşları kayır, yeni yandaş bul zihniyetiyle hareket edilmemesi gerektiğini” vurguladım.

Ayrıca MATÜSİTEB’e başkan atanan şahısın bir siyasi kimliği olduğu, sahte diplomadan hüküm giymiş birinin STK yöneticisi olmasının doğru olmadığını da aktardım.

Değerli vatandaşlar,

Türk toplumunu bölenlerden asla olmadık, olmayacağız. Bizim hedefimiz öncelikle fikir birliğine ulaşmak, ortak hedeflere doğru birlikte yol almaktır. Ancak bugüne kadar Türk toplumunu bölenler, Türk toplumu üzerinden rant ve çıkar sağlayan tüm kurum ve şahıslar ile mücadelemiz daha çetin ve daha sesli olacaktır. Türk toplumu üzerine ayrımcılık yapanları, nifak tohumları ekenlerin eylem ve faaliyetlerini belgeleri ile paylaşacağız. Ülkede yaşayan Türk toplumunun iş ve aşa olduğu kadar, birlik içinde yaşamaya da ihtiyacı vardır.

Saygılarımla