TÜRK DÜNYASI

Türk Dünyası Siyasetçileri Yalova’da Buluştu

Yalova Folklor Eğitim Merkezi ve Gençlik Spor Kulübü Derneği (YAFEM) 25. Türk Boyları Kültür Şöleni organizasyonunda, YAFEM 1. Türk Dünyası Siyasetçiler Buluşması gerçekleştirildi.

Türkiye’nin (YAFEM) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türk Dünyası Siyasetçiler Buluşması’na; Azerbaycan, Bulgaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırgızistan, Bosna Hersek, Özbekistan, İran Türkleri, Irak Türkmenleri, Kabardey, Karaçay-Çerkez, Kuzey Osetya-vladi Kazkaz, Arstrahan F.R, Kazakistan, Saha-Yakut, Çeçenistan, Dağıstan ve Kosova ve Kuzey Makedonya’dan siyasi temsilcileri katıldı.

Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı ve milletvekili Enes İbrahim ile Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkan Yardımcısı ve Siyasi Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakan Vekili Cabir Doko katıldılar.  AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş‘ün oturum başkanlığını yaptığı oturumda İbrahim ve Doko Kuzey Makedonya’da ki güncel siyasi gelişmeler ile Türk toplumunun tarihten bugüne kadar ki durumu üzerine birer konuşma yaptılar.