GÜNCEL

THP: Yeni Dönemde Türklerin Siyasi ve Kamu’da Temsilin Güçlendirilmesi Gerek

Türk Hareketi Partisi, Üsküp’te düzenlediği Merkez Meclis toplantısında gündemdeki siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Partiden yapılan yazılı açıklamada oturumun gündeminde yerel seçimlerin sonuçları, güncel siyasi gelişmeler ve yeni hükümet üzerinden uygulanacak politikaların oluşturulması yer aldığı belirtilmekte.
Yapılan yazılı açıklamada Türk Hareket Partisi yeni hükümetin ortak toplum anlayışını sürdürmesini ve güçlendirmesini, ayrıca Ulusal ortak toplum ve çokkültürlülük stratejisinin uygulamasını yoğunlaştırmasını beklenildiği ifade edilirken,  yeni hükümetin Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Meclisi’nde nüfusu daha az olan etnik toplulukların adil ve hakkaniyetli temsilini sağlayacak uygun bir seçim modeli bulabileceğine inandıklarını, THP, yeni başbakanın Türklerin siyasi ve kurumsal temsilini korumasını hedeflediği gibi, Türk dilinde eğitim ve kültür alanlarında da atılım gerçekleşmesi önceliğimiz olacağı ifade edilmekte.
Merkez Meclis toplantısında oy birliği ile Aylin Emin Skoro ve Cabir Doko genel başkan yardımcılığı görevine seçilmişlerdir.
Follow by Email
WhatsApp