GÜNCEL

THP: Bayramlarda Türk Toplumu Bir ve Beraber Olmalıdır

Türk Hareket Partisi bugün yaptığı yazılı açıklamada 21 Aralık Türkçe Eğitim günü münasebetiyle hazırladığı programdan vazgeçtiklerini, Türkiye’den ses sanatçısı ile konseri iptal ettiklerini belirtilirken, bayramlarda bir ve beraber olunması gerektiğini vurgulayarak TİKA tarafından desteklenen MATÜSİTEB tarafından organize edilecek etkinlikleri destekleyecekleri ifade edilmekte.
Parti tarafından yapılan yazılı açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz:
Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Bayramlar Yasası gereğince 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü olarak belirlenmiştir. 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü münasebetiyle daha önceden 20 Aralık 2019 tarihinde öngördüğümüz kutlama programı ve konseri iptal etmiş durumdayız.
Söz konusu bayramlarda soydaşımızı bölmemek, bayramlarda bir arada olmak, dayanışmayı geliştirmek amacıyla Türkiye’den getirtmeyi öngördüğümüz ses sanatçısı ile konserimizi iptal ederken, TİKA tarafından desteklenen, MATÜSİTEB tarafından organize edilecek olan etkinliklere parti olarak katılacağımızı, soydaşımızın da parti ayırt etmeden, herkesi bu etkinliklerde görmeyi arzu ediyoruz. Unutmayalım, bayramlar ayrı gayri değil, bir ve beraber olma günüdür. Bayramlar kardeşlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmaktadır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur