GENEL

TDP’nin FETÖ İlişkisi: Genel Başkan Yardımcısı Çocuklarını FETÖ Okullarında Okutmaya Devam Ediyor

Türk Demokratik Partisi (TDP) defalarca FETÖ ile mücadele ettiklerini söyleselerde aslında arka planda TDP’nin FETÖ ile yakın temasta olduğu dillendiriliyordu. TDP içinde FETÖ’ye mali destek sağlayanlar ile yakın işbirliği içinde oldukları da ortaya çıktı. 

En son olay ise Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Bekim Nuredinoski’nin çocukları hala FETÖ okullarında, Yahya Kemal Kolejlerinde okudukları ortaya çıktı. İki çocuğunu aynı anda okutan Nuredinoski, 1999-2000 yılları arasında Katolik Yardım Hizmetleri’nin Makedonya şubesinde de çalıştığı ortaya çıktı.

TDP daha önce FETÖ ile ilişkisi bulunduğundan, Analytica Araştırma Merkezi’nde görevde bulunduğu için Devlet eski Bakanı Furkan Çako’yu partiden ihraç etmişti.

Ancak Vrapçişte’de Hakan Şükür’ün katılımıyla bir okulun temel atma töreninin ev sahibi dönemin okul müdürü, şu anda TDP Merkez Meclis üyesi Sami İslamoğlu ve FETÖ’nün Vrapçişte yapılanmasında yer alan isimler partiden ihraç edilmeyerek, FETÖ ile gizli işbirliği içinde olduğu kamuoyu tarafından biliniyor.