GÜNCEL

TDP İstifa Depremiyle Çalkalanıyor

Türk Demokratik Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı, Genel Başkan Eski Yardımcısı ve MKYK üyesi Şasine Kasami partiden istifa ettiğini açıkladı.
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifasını duyuran Kasami, partiyi eleştirdi.
Şasine Kasami Temmuz ayında 5 yıldır yürüttüğü Mülkiyet ve Hukuk İdaresi Genel Müdürlük görevinden Bakanlar Kurulu kararı ile  alınmıştı.
Partiyi 2-3 kişinin çıkar ve menfaat adresi olarak niteleyen Kasami, liyakatten uzak ve birilerinin koltuk koruma hesapları yapan bir yer olarak niteledi.
Şasine Kasami’nin açıklamasını olduğu gibi okurlarımızla paylaşıyoruz.
2006 yılından bu güne kadar dava uğruna mücadele ve emek verdiğim partimden, Türklüğün tek adresi dediğimiz fakat ve  ne yazık ki son dönemde  2,-3 kişinin çıkar ve menfaat adresi  olan Türk Demokratik Partisi’nden istifa ettiğimi kamuoyuna bildirir siz Makedonya Türk halkına arz ederim.
Verdiğiniz destek ,bana bu yolda yürümek ve  savaşmak  ilham kaynağım oldu,her bir oyu emanet bilip o bilinçle bugüne kadar devam ettim,bundan sonrası büyük bir “Hayırlısı”.
Iyi ki varsınız..
Dava uğruna yılmadan yorulmadan beraber yürüdüğüm  dava dostlarımdan,Türklük ve devlet  sevdası ile elinden gelen mücadeleyi veren kendini feda eden  teşkilatlarımızdan ve özellikle  Kadın Kolları üyelerinden  helallik istemek boynumun borcu.Hakkınızı helal edin..
Son zamanlar prensip ve değerlimizden uzak siyaset,haksızlık,günü kurtarma siyaseti,liyakatten uzak sadece birilerinin koltuk koruma hesapları  ve çabası içerisinde olan, kaliteli yetişen görevini layığıyla başarılı olanları “rakip”gözüyle bakan ve siyasette  kadın düşmanlığını iliklerime kadar hissettiğim ortamdan gitme vakti,yerimi terk etme vakti geldiğini görmek hüzün  verici ancak kaçınılmaz olan bu karara beni iten herkese “teşekkür ederim”!
Yazacak çok şey var,anlatılacaklar  bir o kadar da çok..
Biraz zaman..herşeyin bir zamanı var..
‘Mal cimrilerde, silah korkaklarda, karar verme yetkisi zayıflarda olursa işler bozulur’
-Hz.Ebubekir