GÜNCEL

T.C. Üsküp Büyükelçiliği Kuzey Makedonya’yı FETÖ’ye Karşı Uyardı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Terör Örgütleriyle Mücadelesine İlişkin T.C. Üsküp Büyükelçiliğince Yapılan Açıklama

Türkiye Cumhuriyeti içinde bulunduğu coğrafyayı daha güvenli hale getirmek amacıyla yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadele operasyonlarına devam etmektedir. Bu mücadele herkesçe bilinen güçlerin taşeronluğunu yapan başta FETÖ olmak üzere PKK/KCK PYD/YPG, DEAŞ, DHKP-C vb. tüm terör örgütlerinin sonu getirilene kadar kararlılıkla sürdürülecektir.

Dost ve kardeş ülke Kuzey Makedonya, Türkiye’nin terör örgütlerine karşı yürüttüğü bu mücadelede beklenen desteği maalesef şimdiye kadar sunmamıştır/sunmamaktadır. Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminin faili FETÖ terör örgütünün kurum ve kuruluşları (Zaman Makedonya, Yahya Kemal Okulları, MİBA, Şafak ve Tolerans vakıfları gibi) bu ülkede hâla faaliyetlerine aktif olarak devam etmektedir. Türkiye bu terörist örgütlerle olan mücadelesini sonuç alana kadar sürdürecek, özellikle Türkiye’den beslenip Türkiye’ye kurşun sıkmalarının önüne geçecektir. Söz konusu terör örgütlerinin kurum ve kuruluşlarında çalışanlar veya faaliyetlerine halen destek verenler, artık Türkiye’ye eskiden olduğu gibi rahatça giremeyeceklerdir. Bu hususun Türkiye ile gönül bağı olan dostlarımızca özellikle bilinmesini istiyorum.

Türkiye Cumhuriyeti bu haklı insanlık mücadelesinde her zaman dostlarıyla birlikte hareket etmek istemekte ve dost/kardeş ülkeleri yanında görmek arzusundadır. Her ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti tek başına bu mücadeleyi verecek iradeye ve kuvvete sahip bir ülkedir.