KÜLTÜR & SANAT

Prof. Dr. Mehmet Görmez, Köprü Gençlik Okulu’nda Konferans Verdi

Görmez, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteğiyle düzenlenen “Köprü Gençlik Okulu 2020” (KGO) projesi kapsamında Kuzey Makedonyalı lise ve üniversite öğrencilerine “Gençliğin Dünyası, İslam ve Ramazan” konulu online konferans verdi.

Eski Diyanet İşleri Başkanı ve İslam Düşünce Enstitüsü (İDE) Kurucu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İslam ve dinle ilgili gençler arasında yeni sorgulamalar olduğunu belirterek bunları doğru anlayıp cevap vermek gerektiğini söyledi.

YTB destekleriyle Balkan ülkelerinde gerçekleştirilen “Balkan Gençlik Okulu” projesi çerçevesinde Üsküp merkezli Köprü Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından hayata geçirilen KGO projesi kapsamında düzenlenen konferansa Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı ve Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, YTB Kuzey Makedonya sorumlusu Musa Akdeniz, Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, Halkbank Üsküp İcra Kurulu Başkanı Bilal Sucubaşı, Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, Üsküplü ses sanatçısı Burhan Şaban, Köprü Derneği Başkanvekili ve KGO Proje Koordinatörü Mehmed Arif’in yanı sıra lise ve üniversite öğrencileri katıldı.