EĞİTİM

Pirlepe Lisesinin Müdürü Öğrencilere Siyasi Konuşma Yapıp Protestoya Çağrıda Bulundu

Pirlepe ,,Mirçe Atsev’’ Lisesinin müdürü Kiro Nikolovski bugün  protestolara gidecek öğrencileri derslerden muhaf tuttu. Başka okullardan bir grup öğrenci bayraklar ve ,,Bir bayrak istiyoruz’’ sloganlarıyla liseye girince kaos oluştu.

Lise 4 sınıflarda okuyan daha büyük bir öğrenci grubu müdürün ofisine gidip olaydan memnuniyetsizliklerini bildirdi. Derslerin devam etmesi gerektiğini ve müdürün bu tavrının yanlış olduğunu söyleyen öğrencilere lise müdürü siyasi konuşma yaptı. Müdürün konuşmasını ses kaydına alındı ve konuşmada şu ifadeler yer almakta: ,,Söylenenlerin uygulanması kötü olur, beni dinle müdür olarak ben söyleyeyim sizlere… Ben müdür olarak… bütün ülkede iki dillilik getirilmesi Ustrumca’da, Pirlepe’de, Koçana’da, Kırçova’da, iki dilliliğin uygulanması, milli marşımızın değiştirilmesi, bayrağımızın değişmesi, Arnavut milli semböllerinin getirilmesi…’’

Bu konuşma üzerine öğrenciler: ,,Müdür bey, daha büyük bir ayıp eğitim kurumunda bu tür bir siyasi konuşma yapmanızdır. Bizden bukadar. Görüşmek üzere’’, dediler.