NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Makedonya’da

Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü’nün (NATO) bir numaralı imsi olan Genel Sekreter Jens Stoltenberg’in Makedonya ziyareti başladı. Dün gece özel uçak ile Üsküp havaalanına inen Stoltenberg’i, Makedonya Cumhuriyeti Savunma Bakanı Radmila Şekerinska’nın başını çektiği yüksek devlet heyeti karşıladı.

NATO Genel Sekereteri Stoltenberg dün gece Başbakan Zoran Zaev ve hükümet yetkilileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. NATO’dan yapılan açıklamada Stoltenberg’in Makedonya’ya ilk ziyareti olduğunun altı çizilirken, sıcak karşılama için teşekkürde bulunuldu.

Stoltenberg’in bugün Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Başbakan Zoran Zaev, Savunma Bakanı Radmila Şekerinska, Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov, muhalefet lideri Hristiyan Mitskovski ve bazı siyasi parti liderleri ile görüşmesi bekleniyor. Stoltenberg ayrıca Makedonya Meclisinde milletvekillerine hitap edecek.

Hükümetten yapılan açıklamada NATO Genel Sekereteri Jens Stoltenberg ve Başbakan Zoran Zaev’in ortak basın toplantısı düzenleyecekleri duyuruldu.