GÜNCEL

Mitskoski ve Gruevski Arasında “Savaş” Başladı

Nikola Gruevski ve Hristijan Mitskoski arasında gerilim. Uzun süredir siyasi çevrelerde konuşulan VMRO-DPMNE’nin eski başkanı ile şimdiki başkanı arasındaki yanlış anlaşılmalar, anlaşmamazlıklar bu günlerde doruğa çıktı ve ceza kanununda yapılan değişikliklerin sosyal medya üzerinden karşılıklı hesaplaşması şeklinde kamuoyuna yansıdı.

Eski ve yeni lider sosyal medya üzerinden birbirlerine saldırırken, birbirlerini hükümete çalışmakla suçlamaktalar. Diğer şeylerin yanı sıra, Mitskoski, Gruevski’nin parti içindeki nüfuzu sayesinde anayasa değişiklikleri için destek verilmesi için çalışmalarda bulunduğunu iddia etti.

Gruevski ise cevap olarak, Mitskoski’nin dedikolar üzerine siyaset yaptığını, kendisinin hükümetle herhangi bir pazarlığın bulunmadığını iddia ederken, Mitskoski bu konu üzerine bilgi ve belgeler paylaşmalıdır. Gruevski devamında kendisi üle, millet ve parti çikarları için çalıştığını ancak mevcut lider Mitskoski’nin en yakın arkadaşlarından birinin Zoran Zaev olduğunu söyledi.

İki lider arasında hesaplaşma, sosyal medya üzerinden devam ediyor.