GÜNCEL

Kovaçevski Seçimlerin Zamanında, 2024’te Yapılacağını Söyledi

SDSM’nin hem devlet adamlığı hem de devlet inşa etme kapasitesi vardır, herkese açıktır ve partide veya devlette kimin hangi pozisyonda olduğuna bakılmaksızın her zaman açıktır. Bu açıdan faaliyetlerin hazırlanması için bir organ oluşturuldu ancak asıl amaç, Kuzey Makedonya’nın 2030 yılına kadar AB’ye üye olması yönünde ve devlet adına gerekli kararların alınması için tüm ilerici güçlerin birleştirilmesidir.

SDSM başkanı ve başbakan Dimitar Kovacevski, Sitel Televizyonu’na verdiği röportajda bir gazetecinin parti içi en son olaylar ve faaliyetlerle ilgili sorusunu yanıtlarken şunları söyledi:

– Toplantının resmine baktığınızda aslında orada 3 başbakanın olduğunu fark etmişsinizdir. Mevcut bir, bir eski ve bir teknik başbakan, partinin eski genel sekreteri, partinin başkan yardımcıları – hem partide hem de devlet işlevlerinin yerine getirilmesinde büyük deneyime sahip kişiler. Bu yönüyle aşağıda belirtilen faaliyetlerin hazırlanması için bir organ oluşturulmuştur, ancak asıl amaç, duyurulduğu gibi, devlet adına ve devletin istikametinde gerekli kararların alınması için tüm ilerici güçlerin birleştirilmesidir. Kovacevski, Kuzey Makedonya’nın 2030’a kadar AB’ye üye olacağını söyledi.