Kovacevski SDSM ve Yeni Kabine’de Profesyonel Kişiler Var

SDSM Genel Başkanı ve Başbakan adayı Dimitar Kovaçevski,  yaptığı açıklamada, partinin yeni yönetiminin çalışmalarında verimlilik, sorumluluk ve dürüstlük beklediğini vurguladı.

 

Yeni ekibin programda ve kampanya sunumunda savunduğu temel ilkelere dayalı olarak seçildiğini kaydeden Kovaçevski, “Sorumluluklarını yerine getirmede profesyonel ve etkili olacaklardır. Aday gösterilmeden önce herkese bunu sordum.Hem parti çalışmalarında hem de yer alacakları kurumlarda örnek teşkil etmelerini sorumluluk ve dürüstlükle bekliyorum. Ülkede sadece reformlar, adalet ve hukuk yönetimi hakkında konuşmakla kalmayıp, çalışma dürüstlüğünü ilk gösteren olmalılar.” diye konuştu.

 

SDSM Yönetim Kurulu’nun yapısına da değinerek, SDSM’ye yeni başarılar getirecek ekibin, vatandaşların çıkarları için özveriyle çalışacak bir ekip olduğunu belirten Kovaçevski, “Yürütme Kurulunun yapısı, ülkenin her yerinden kişilerden oluşuyor. Yüzde 50’si kadın, bu da cinsiyet dengeli bir yönetim kuruluna sahip olduğumuz anlamına geliyor. Gençler ise yüzde 33 ile temsil ediliyor. Bu nedenle, farklı profesyonel profillerden gelen deneyim, uzmanlık bilgisi ve kanıtlanmış parti dostluğundan bir kombinasyonuna sahibiz.” değerlendirmesinde bulundu.