BALKANLAR

Kosova’da Yeni Hükümet İçin Görüşmeler Devam Ediyor

Kosova’nın Geleceği İçin İttifak (AAK) Başkanı Ramush Haradinaj, bugün Kosova Demokratik Birliği (LDK) Başkanı İsa Mustafa ile görüşmesinden sonra basına açıklamada bulundu.

Haradinaj, LDK ile  imzaladığı anlaşmaya göre, AAK’nin  dört bakanlık alacağını bildirdi ve bakanlar isimlerini açıkladı.

“Koalisyona varıldığında dış politika, yasalar, ekonomi ve diğer sektörlerde  bir bağlantının kurulmasının gerektiğini söyleyen Haradinaj, Başbakan Yardımcısı Besnik Tahiri,  Dışişleri Bakanı Meliza Haradinaj, Adalet bakanı Selim Selimi, Ekonomi Kalkınma Bakanı Blerim Kuçi ve Eğitim Bakanı görevine Ramë Likaj’ın atanacağını  bildirdi.

Haradinaj, amlaşmanın tüm ayrıntılarının  tamamlandığını  ve  yarın ya da  başka bir gün yapılabilecek toplantı için hazır olduklarını  söyledi.

Kosova Demokratik Türk Partisi milletvekillerinin de yer aldığı  6+ Parlamento Grubu milletvekili Albert Kinolli, bu akşam dört topluluk temsilcilerinin bir araya geleceklerini duyurdu. Ardından ise yeni hükümette yer alıp, almayacaklarını kamuoyuna duyuracakları belirtildi.