KÜLTÜR & SANAT

Kosova Türkleri Milli Bayramı Kutlandı

Prizren şehrinde, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’ın ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona, milli bayram vesilesiyle Kosova’da bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Kosova Başbakan Yardımcısı Enver Hoxhaj, Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Rasim Demiri, Kuzey Makedonya Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Prizren Başkonsolosu Eylem Altunya, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Numan Baş, Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, milletvekilleri, yerel yöneticiler ve Kosovalı vatandaşlar katıldı.

Kaymakcı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Kosova Türkleri Milli Bayramı nedeniyle gönderdiği tebrik mesajını okudu.

“Sizlere Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ve Türkiye’deki akraba ve dostlarınızın selamını getirdim.” diyen Kaymakcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye, güçlü ve demokratik bir Kosova’nın yanında daima olacaktır. Zor gününde de bayramında da hep burada olacağız. Türkiye, Kosova’nın uluslararası toplumda hak ettiği yere gelmesi için her türlü çabayı sürdürecektir. Kosova ile mükemmel ilişkilerimiz var ve her alanda iş birliğimizi geliştiriyoruz. Başta Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı birlikte mücadele ediyoruz.”

Konuşmaların ardından Prizren Doğru Yol Türk Kültür ve Sanat Derneği sanatçıları sahne aldı.