TÜRK DÜNYASI

KKTC’de 40 Gündür Koronavirüs Vakası Tespit Edilmedi

KKTC Başbakanı Ersin Tatar KKTC’nin koronavirüs sürecini başarıyla atlattığını ve bunun ülkenin imajına katkı sağladığını kaydederken, KKTC’de salgın sürecinde başarı öyküsü yazıldığını ve bunun bir fırsata da dönüştürülebileceğini söyledi. Tatar, “Son 40 günde yapılan testlerde hiçbir pozitif vakaya rastlanmadı. Bu algının dünyaya yayılması KKTC’nin imajı için önemlidir. Bunu anlatacağız. Başta ana vatan Türkiye olmak üzere diğer ülkelerde de KKTC’nin bu özelliklerini anlatmak ve buranın potansiyelini artırmak en büyük dileğimizdir.”dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası ülkede yaşanan normalleşmeyle ekonomik çarkların yeniden dönmeye başladığını ve Türkiye ile imzalanan mali protokolün ekonomiye olumlu yansıyacağını belirtti.

Tatar, Kovid-19 sonrası ekonomide atılacak adımlar, Türkiye ve KKTC Arasında İktisadi ve Mali İş Birliği Anlaşması ve Türkiye ile ilişkilerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hükumet olarak koronavirüs ile ilgili tedbirleri alırken ekonomide bazı sıkıntıların olacağını bildiklerini söyleyen Tatar, daha adaletli bir yapının oluşması için en zorunu yaparak kamu maaşlarında kesintiler yaptıklarını söyledi.

Follow by Email
WhatsApp