BALKANLAR

KDTP Kadınları 8 Mart Buluşması

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka girişimiyle partide aktif olarak çalışan tüm kadınlarımız 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir araya geldi.

Bir toplumda kadının konumunun en büyük medeniyet ve gelişim göstergesi olduğunu belirten Fikrim Damka, farklı iş alanlarında özellikle de siyasette kadın istihdamının artmasının öneminden konuşurken toplumsal cinsiyete duyarlı eşit bir gelecek için genel ve yerel yönetimlerde daha fazla kadına ihtiyacın olduğunu vurguladı. Bu bağlamda da Damka, kadınların ekonomiye katılımı, fırsat eşitliği, eğitim olanakları, sağlık ve kadınların siyasal açıdan güçlendirilmesi için gerekli tüm adımların atılacağını belirtti.

Parti içi kadın temsiliyetinin arttırılmasına yönelik gerekli tüzük değişikliklerinin yapılacağını söyleyen Fikrim Damak; önümüzdeki seçimlerde, dolayısıyla parti içi seçimlerinde, kadınların katılımının daha yüksek tutulması ve yasaların uluslararası mevzuatın öngördüğü standartlara getirilmesi için çalışılacağı müjdesini verdi.

Buluşmada KDTP Milletvekili Fidan Brina Jılta, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü tarihçesinden ve kadınların her alanda başarılarıyla güçlü kadın profili çizilmesinin öneminden bahsetti.

Prizren, Priştine, Mamuşa, Vuçıtrın, Mitroviça, Gilan ve Yanyevo şubelerinden yönetimde ve kadın kollarında görev alan tüm kadınlarımız, gelecekte güçlü kadın temsiliyeti için hep beraber çalışmaktan yana olduklarını dile getirdi.
Sözü alan kadın kolları başkanları, birlikte çalışarak daha da güçlenerek gelecekte daha iyi çalışmalara imza atacaklarını vurgulayarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka’ya bu anlamlı organizasyon için teşekkür etti.

Kaynak: KOSOVAHABER