Gyorgievski: Zaev Başbakan Olmayı Hak Ediyor

Vmro-Dpmne kurucu Genel Başkanı, Vmro-Np lideri eski Başbakan Lyupço Gyorgievski dün gece Telma Televizyonunda yayınlanan ”Top Tema” proğramına konuk oldu. Gyorgievski proğramda son derece önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gyorgievski’ye göre SDSM lideri Zoran Zaev, şimdiyekadarki iktidarın gerçek yüzünün ortaya çıkarılması konusunda en fazla emeğe sahip kişi. Ayrıca Gyorgievski, Zoran Zaev’in Vmro-Dpmne iktidarının gerçek yüzünün ortaya çıkarılması sürecinde son derece zorlu bir çalışmaya imza attığı ve yaptıkları ile Başbakan olmayı hak ettiğini söylüyor.

Zoran Zaev’in Belediye Başkanlığı tecrübesinin, yürütme organını yönetmesinde önemli bir etken olacağını söyleyen Gyorgievski, eski partisi Vmro-Dpmne’nin kurucuları arasında olduğunu hatırlattı.

Açıklamasının devamında Gyorgievski: ”Belli bir kitle Vmro-Np partisinin başına geçmemi istedi. Sonradan bu kişiler için analiz yaptığımda, neredeyse hepsinin Vmro-Dpmne’ye geri dönüp önemli görevlere getirildiğini gördüm. Sanırım amaçları Vmro-Dpmne arama mesafe koymaktı, bu konuda o zaman Gruevski’nin yakın olduğu yabancıların da desteğini almışlardı” dedi.