GÜNCEL

Gostivar’da “Kuzey Makedonya Cumhuriyetinde Ortak Toplum Konseptini Geliştirme ve İnterkültürlülük Stratejisi” Tanıtıldı


Gostivar’da “Kuzey Makedonya Cumhuriyetinde Ortak Toplum Konseptini Geliştirme ve İnterkültürlülük Stratejisi” tanıtıldı.
Halka açık tanıtım Panelinde Hükümet temsilcileri, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti Maliye Bakan Yardımcısı Şiret Elezi, Toplulukşarın Haklarının Yürütülmesi Ajansı Müdürü İlhan Rahman ve Makedon Medya Enstitüsü Müdürü Bilyana Petkovska katıldı. Gostivar Belediyesi binasının meclis toplantı salonunda düzenlenen panelde Bakan Yardımcısı Şiret Elezi, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti dünyada ülkemizin temel özelliklerinden ve değerlerinden biriyle tanınacak bir özelliğini çiziyor. Toplumumuz herkes için eşitlik stratejisini benimsemesi, inşa edilmesi konusunda kararlılık göstermeli. dedi. Müdür İlhan Rahman, ülke tarihinde bir siyasi iktidarın ilk kez cesur adım atarak kararlılıkla toplumu her yönüyle kabul ettiğinden ve ortak toplum yaratmak için devlet mekanizmalarını çalıştırıldığından söz etti.