GÜNCEL

Genel Başkan Enes İbrahim’e Türk Dünyası Hizmet Ödülü Verildi


Genel Başkan Enes İbrahim’e Türk Dünyası Hizmet Ödülü Verildi

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği EkoAvrasya kuruluşunun 13. yılında organize ettiği “Avrasya Hizmet Ödülleri” töreni, 20 Mart tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.
Törende Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkı sağlayan ve bu bağlamda kamuoyu oluşturan kişi, kurum ve kuruluşlara ödül verildi.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan, TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Ankara Valisi Vasip Şahin, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Adil Aliyev, Kosova Parlamentosu Milletvekili Fikrim Damka’nın yanı sıra çok sayıda milletvekili, Büyükelçi, Belediye Başkanı, iş adamı ile kültür ve sanat camiasından isimlerin katıldığı ödül töreni Ankara Milli Kütüphane Konferans Salonunda düzenlendi.
KKTC 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Irak Türkmen Cephesi Lideri Erşad Salihi gibi Türk dünyasının önemli değer ve kahramanları ile birlikte Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Enes İbrahim de Avrasya Hizmet Ödülüne layık görülen isimler arasında yer aldı.
Genel Başkan ve Milletvekili Enes İbrahim’in ödülünü Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan takdim etti.