GÜNCEL

Enes İbrahim Makedonya-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Seçildi

Bugün Makedonya Cumhuriyeti Meclisi’nin 12.oturumunda Makedonya Cumhuriyeti Meclisi’nin diğer ülkelerle olan dostluk grupları görüşüldü. Dostluk grupları başkan ve üyelerden oluşmakta. Meclis’teki Türk milletvekilleri de değişik ülke dostluk gruplarına üye olurken, Türk Hareket Partisi’nden Enes İbrahim Makedonya-Türkiye dostluk grubu başkanlığına seçildi. İbrahim ayrıca Bosna-Hersek, Romanya ve Japonya dostluk gruplarının üyeliğine de seçildi.

Makedonya-Türkiye dostluk grubunun üyeleri arasında ise yine Türk milletvekili Yusuf Hasani (Türk Demokratik Partisi), Artan Grubi (BDİ), Muhamed Zekiri (SDSM), Amdi Bayram (Makedonyalı Romenler Birliği), Teuta Bilali (Besa), Nikola Micevski (Vmro-Dpmne), Aliya Kamberoski (Avrupa’nın Gelecek Partisi) yer almakta.

TBMM’de ise Türkiye-Makedonya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti İstanbul milletvekili Hüseyin Bürge yapıyor.

Türk Hareket Partisi Milletvekili Enes İbrahim sitemize verdiği kısa demeçte ”Makedonya ve Türkiye’nin dostlukları eskiye dayanmaktadır. Dost ve kardeş ülkeler arasındaki işbirliğin pekişmesi ve geliştirilmesi konusunda çalışmalara devam edeceklerini” ifade etti.

Diğer Türk Milletvekili Yusuf Hasani ise Makedonya-Endonezya dostluk grubu başkanlığına seçildi.

Follow by Email
WhatsApp