GÜNCEL

Enes İbrahim AKDENİZ-PA Genel Kurul Toplantısına Katıldı

Akdeniz Parlamenter Asamblesi’nin (PAM) 16. Genel Kurul toplantısı Birleşik Arap Emirliklerinde (BEA) 8-10 Mart tarihinde gerçekleşiyor

BAE’nin ev sahipliğinde düzenlenen iki günlük toplantı, parlamentoları, hükümetleri, hükümet ve sivil kuruluşları temsil eden çok sayıda katılımcı ile gerçekleştirilmekte.

Kuzey Makedonya’yı temsil eden Meclis heyetinde Türk Hareket Partisi (THP) Genel başkanı ve milletvekili Enes İbrahim yer almakta. BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı Saqr bin Ghobash ile görüşme gerçekleştirirken, Genel Kurul toplantısı çerçevesinde Akdeniz ülkeleri temsilcileri ile bir dizi temasta bulunacağı bildirildi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres de PAM’a gönderdiği mesajda, “Parlamentolar, insanları politikanın merkezine koymada hayati öneme sahiptir. Daha barışçıl ve adil bir dünyayı ancak birlikte inşa edebiliriz.” ifadelerine yer verdi.

Akdeniz Parlamenterler Asamblesi, her sene faaliyetleriyle bölge halkları arasında karşılıklı anlayış, sosyoekonomik işbirliği, siyasi diyalog, güven inşası ve çatışma çözümünün güçlendirilmesine katkıda bulunan kişi, kurum ve kuruluşlara ödüller vermektedir.