EĞİTİM

Eğitimde Reform Cambridge Sistemi Gelecek Yıl Liselerde Uygulanmayacak

Hükümet Sözcüsü Mile Boşnyakovski, dün düzenlediği basın toplantısında hükümetin dün düzenlediği 57’inci bakanlar kurulu toplantısında gündeme gelen ve karar alınan maddeleri kamuoyuyla paylaştı.

Bakanlar kurulu toplantısında dün Demir Kapı-Smokvica otoyolunun 15 Nisan’dan sonra hizmete verileceği, Cambridge sisteminin liselerde yine erteleneceği, 600 bin Avroluk Mercedes’in satışının durdurulması, Ohri gölü ve bölgesi üzerindeki tehditlerin ortadan kaldırılması için alınan önlemler gibi bazı maddeler gündeme geldi.

Boşnyakovski, Bakanlar Kurulunun aldığı kararla Cambridge sisteminin liselerde 2018/2019 eğitim yılında uygulanmaya konulmayacağını duyurdu.

Açıklamasında Boşnyakovski, “Eğitim ve Bilim Bakanlığı bu konuda eğitim programı ve kitaplar üzerinde detaylı bir analiz yapacak. Reformların yapılması gereken alanlar tespit edilene kadar Cambridge sistemi uygulanmayacak” dedi.

Boşnyakovsi, Özel Yetkili Savcılığın soruşturması kapsamında aracın delil olarak kullanıldığı sebebiyle Mercedes’in satışının iptal edildiğini kaydetti.

Follow by Email
WhatsApp