GÜNCEL

Devlet Bakanı Aksel Ahmedovski Türkiye Ziyaretinde

Makedonya’nın Romanlardan Sorumlu Devlet Bakanı Aksel Ahmedovski, İstanbul Roman Dernekler Federasyonu’nu ziyaret etti. Ahmedovski, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11 Nisan’da Ankara’da Romanlarla bir araya geleceğini söyledi.

Makedonya’nın Romanlardan Sorumlu Devlet Bakanı Aksel Ahmedovski ve Bakan Yardımcısı Zakir Abdulov, 8 Nisan Romanlar Günü nedeniyle İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Adnan Demirez’i ziyaret etti.

Ziyaretin ardından dernek üyeleri ile kahvaltıya geçen Makedon Bakan Aksel Ahmedovski yaptığı açıklamada, “11 Nisan’da Ankara’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile 4 bin Roman kardeşimiz bir araya gelecek” dedi.

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Adnan Demirez ise “Sadece 8 Nisan’da değil Romanlar her gün birlik olmak zorunda. Birlikte olursak daha mutlu oluruz. Cumhurbaşkanımız Romanlarla özel olarak ilgileniyor bu da bizi çok mutlu ediyor. 11 Nisan’da Ankara’da olacağız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğiz” ifadelerini kullandı