GÜNCEL

Best Of Rumeli Ödülleri İçin Oylama Başladı

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu (RUBAFED) tarafından düzenlenen “Best Of Rumeli” ödülleri için www.bestofrumeli.com.tr web adresinde oylamalar başladı. Türkiye’de yaşayan Rumeli, Balkan kökenli Sanatçı, Gazeteci, Radyocu, Yazar, Sosyal Medya Fenomeni, Akademisyendenoluşan 17 kategoride “Best Of Rumeli” için açıklanan adaylar için oylama heyecanı başladı. Bu yıl, “Türk Sinemasına Damga Vuran Rumelili”, “Rumeli Sanat Güneşi” ve “Duayen Sanatçı” ödülleri için çok önemli isimler de aday listesinde yer alıyor. 5’inci yıla özel oluşturulan “Türk Sinemasına Damga Vuran Rumelili” kategorisinde, Türkan Şoray, Necla Nazır, Müjde Ar, Filiz Akın ve Banu Alkan gibi değerli isimler oylamanın başladığı ilk saatlerden itibaren oy rekoru kırmaya başladı. “Rumeli Sanat Güneşi” kategorisinde ise, Erkan Can, Erdal Beşikçioğlu, Nuri Alço, Aydemir Akbaş ve Fikret Kuşkan”, yarışıyor.

Geçen yıl 520 binden fazla kişinin katıldığı oylamaya bu yıl ilginin daha büyük olması ve 700 bini geçmesi bekleniyor. Rumeli, Balkan kökenlilerin oylarıyla seçilecek olan isimler, 20 Kasım Akşamı İstanbul Büyükşehir BelediyesiCemal Reşit Rey Salonu’nda beşinci kez düzenlenecek törende ödüllerini yine RUBAFED yönetimi ve ünlü isimlerin ellerinden alacaklar.

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu (RUBAFED) tarafından düzenlenen “Best Of Rumeli” ödülleri için www.bestofrumeli.com.tr web adresinde oylama başladı. Beşinci kez Balkan, Makedon ve Rumeli kökenli başarılı isimleri, sanatçıları ödüllendirecek olan “BEST OF RUMELİ”de, bu yıl 17 kategoride adaylar açıklandı. Sunuculuğunu kendisi de Rumelili bir sanatçı olan Suzan Kardaş ile sunucu ve radyocu Yusuf Emin’in birlikte yapacağı ödül töreni, 20 Kasım 2023 akşamı bir kez daha ünlüler geçidine sahne olacak ve  CemalReşit Rey Salonu’nda gerçekleştirilecek. Ödül töreninde RUBAFED; Rumeli, Balkan, Makedon kültürüne ait dans gösterileri, kültürel etkinlikler ve sürpriz Rumeli’li sanatçılardan canlı sahne performanslarının da yer alacağı görkemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak.

TÜRKİYE’NİN EN İYİ SANATÇILARI ADAY LİSTESİNDE

RUBAFED Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Atakan yaptığı açıklamada, bu yıl Best Of Rumeli’nin beşinci kez gerçekleştirilecek olması nedeniyle Türkiye’nin kültür, sanat gelişimi için çok önemli olan isimlere ödül kategorilerinde yer verdiklerini söyledi. Kamuran Atakan, konuyla ilgili şu bilgileri verdi : “Best Of Rumeli, her yıl Türkiye’de yaşayan Rumeli göçmeni 30 milyondan fazla vatandaşımızın ilgisi, desteğiyle gelişiyor. Beşinci yıl için çok özel 2 kategori ekledik. Bunlardan biri ; “Türk Sinemasına Damga Vuran Rumelili” ve hepsi Rumeli kökenli olan Türkan Şoray, Necla Nazır, Müjde Ar, Filiz Akın ve Banu Alkan bu kategoride yer alan adaylarımız. Yine çok önem verdiğimiz bir başka özel kategori ise, “Rumeli Sanat Güneşi” kategorisi. Adaylar ise; Erkan Can, Erdal Beşikçioğlu, Nuri Alço, Aydemir Akbaş, Fikret Kuşkan. “Best Of Rumeli” için vazgeçilmez kategorilerimizden olan “Duayen Sanatçı” kategorimizde ise, Emel Sayın, Ajda Pekkan, Müjdat Gezen, Ayşegül Aldinç ve Sezen Aksu” için oylamalar başladı ve gururla söylüyorum ki, oylamaya büyük ilgi var. Bu yıl, 700 bini aşacağımızı ve rekor oy kullanılacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Best of Rumeli” 4 yıldır Balkan ve Rumeli kökenli başarılı isimleri ödüllendiren görkemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor.  Geçtiğimiz yıllarda, Gönül Yazar, Metin Şentürk, Sinan Akçıl, Derya Uluğ, Erdal Özyağcılar, Ayşe Kulin, Filiz Ahmet, Rumeli Ekrem, Havva Karakaş, Naim Süleymanoğlu adına ailesi, Suzan Kardeş, Prof.Dr.İlber Ortaylı, Prof.Dr.CelalŞengör, Zara, Gökhan Tepe, İvana Sert, Hulki Cevizoğlu, Çağan Irmak, Güneri Civaoğlu, Özgün, Gülçin, Emre Mutlu, Can Nergis, Gani Müjde, Perihan Akı gibi isimler Rumeli’nin enleri ödülünün sahibi oldular.

Rumelililerin heyecanla beklediği Best of Rumeli ödül töreni bu sene 20 Kasım 2023 akşamı, yine Cemal Reşit Rey Salonundaorganize edilecek. www.bestofrumeli.com.tr web sitesinden oylama ise 09 Kasım Akşamı sona erecek.

Best Of Rumeli 2023 ADAYLAR

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU:
1. EMRE BEY
2. SALİH BADEMCİ
3. BİRKAN SOKULLU
4. METİN ALDÜLGER
5. TANER RUMELİ
EN İYİ KADIN OYUNCU:
1. GÜLÇİN SANTIRACIOĞLU
2. ESRA DERMANCIOĞLU
3. NUR FETTAHOĞLU
4. İREM HELVACIOĞLU
5. EZGİ EYÜBOĞLU
TÜRK SİNEMASINA DAMGA VURAN RUMELİLİ
1. TÜRKAN ŞORAY
2. NECLA NAZIR
3. MÜJDE AR
4. FİLİZ AKIN
5. BANU ALKAN
RUMELİ SANAT GÜNEŞİ
1. ERKAN CAN
2. ERDAL BEŞİKÇİOĞLU
3. NURİ ALÇO
4. AYDEMİR AKBAŞ
5. FİKRET KUŞKAN
EN İYİ ERKEK SANATÇI
1. FETTAH CAN
2. CEM ADRİAN
3. EMİR CAN İĞREK
4. CAN BONOMO
5. SAMİ LEVİ
EN İYİ KADIN ŞARKICI
1. SİMGE SAĞIN
2. YEŞİM SALKIM
3. ZEYNEP BASTIK
4. UMUT AKYÜREK
5. ASLI HÜNEL
EN İYİ YAZAR:
1. CANER TASLAMAN
2. NİLÜFER AÇIKALIN
3. YILDIZ UMAY
4. EREN ATALA ERİŞ
5. PELİN BATU
DUAYEN SANATÇI:
1. EMEL SAYIN
2. AJDA PEKKAN
3. MÜJDAT GEZEN
4. AYŞEGÜL ALDİNÇ
5. SEZEN AKSU
EN İYİ RADYOCU:
1. NİHAT SIRDAR
2. EROL CAMBAZ
3. CEM CEMİNAY
4. SERDAR GÖKALP
5. İRFAN ASLANHAN
EN İYİ GAZETECİ:
1. UĞUR DÜNDAR
2. ERTUĞRUL ÖZKÖK
3. ERDOĞAN AKTAŞ
4. NEVŞİN MENGÜ
5. ARDAN ZENTÜRK
EN İYİ TELEVİZYONCU:
1. ŞORAY UZUN
2. ECE ÜNER
3. SEYHAN ŞAŞKO
4. NERMİN GÜL
5. UĞUR ARSLAN
EN İYİ SPORCU:
1. EDA ERDEN
2. ZEHRA GÜNEŞ
3. SAMET ERDİ GEYİK
4. NECİP UYSAL
5. ERSİN DESTANOĞLU
EN İYİ SOSYAL MEDYA FENOMENİ:
1. TRAKYA BARO – BARIŞ ATEŞ
2. BABANIN OĞLU KEMAL – KEMAL DÜLGER
3. ATABERK DOĞAN
4. ODUN HERİF
5. MERVE İPEK ÖZTÜRK
EN İYİ DİJİTAL İÇERİK ÜRETİCİSİ:
1. OĞUZHAN UĞUR – AÇIK MİKROFON
2. ESER YENERLER – LİNÇ@
3. ORKUN IŞITMAK – KİRLİ ÇAMAŞIRLAR
4. ENİS ARIKAN – ÜNLÜLER DÜNYASININ GERÇEK YÜZÜ
5. ARMAĞAN ÇAĞLAYAN – GÖR BENİ
RUMELİ KÜLTÜR ELÇİSİ:
1. SELVİYE HÜRRİYET
2. BUZUKİ ORHAN
3. EVRİM ATEŞLER
4. İMRAN SALKAN,
5. HASAN RODOPLU
EN İYİ RUMELİ MÜZİĞİ YAPAN SANATÇI:
1. RUMELİ SEMİH
2. EMİRHAN ÇALIŞKAN
3. MUTLU DİNDAR
4. SEVDET PAFTALI
5. SAMET GÜNEŞ
EN İYİ MODACI:
1. CEMİL İPEKÇİ
2. AMOR GARİBOVİÇ
3. BARIŞ AVCI
4. MÜESSER KURT
5. CENGİZ ABAZOĞLU