SİYASET

Başbakan Zaev ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı, İki Ülke Arasında Enerji İşbirliği ve Vizelerin kaldırılması Hakkında Görüştüler

Amerika Birleşik Devletlerinde 74. Birleşmiş Milletler  Genel Kuruluna katılan Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Avrupa İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Buyar Osmani ve Çevre  Bakanı Naser Nuredini’nin eşliğinde  Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mammadyarov ile bir görüşme gerçekleştirdiler. İki ülke, dostane ve anlayışla dolu ilişkiler gelirtidiğini ve bundan karşılıklı memnuniyet duyulduğunu belirttiler.

Toplantıda Başbakan Zaev, Kuzey Makedonya Hükümeti’nin iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğini geliştirme fikrini desteklemeye hazır olduğunu ve özellikle de Azerbaycanın Trans Adriyatik Boru Hattı (TAP-Trans-Adriyatik Boru Hattı) ‘nın ortağı olarak iki ülke arasında olan işbirliğin geliştirme gerekliliğinin altını çizdi.
Bu konuda  önümüzdeki dönemde iki ülke vatandaşlarına yönelik vizelerin kaldırılması yönünde iki ülke arasındaki müzakerelerin yakın gelecekte başlaması bekleniyor.