GÜNCEL

Bakan Kahil 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Katıldı

Marmava Vakfı tarafından düzenlenen 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov ve Devlet Bakanı Adnan Kahil katıldılar.

Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, yerel düzeye bakıldığı zaman bir takım piyasaların görüldüğünü belirterek, “Bütün bunların ulusal devletlerin ekonomisinin altını oyduğunu görmekteyiz. Dijital bankalar için de aynı şey söz konusudur. Devlet kripto paralar ile artık zorlanmaktadır.” dedi.

Ivanov, Marmara Vakfı tarafından düzenlenen 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin “Çağımızın İkilemi-Teknoloji/Politika” başlıklı “Cumhurbaşkanları Oturumu”nda yaptığı konuşmada, teknolojiyle toplumlar arasındaki çelişkiyi tartışmanın da bir görev olduğunu söyledi.

Bir medeniyetin karşı karşıya geldiği zorluklar ne kadar büyük olursa, o kadar yaratıcı cevaplar üretebildiğini dile getiren Ivanov, 4. Sanayi Devrimi’nin biyoteknolojiye doğru geçişi gösterdiğini, yaşamın bir mühendislik konusu edildiğini, böylece fizik, dijital ve biyolojik olan arasındaki sınırların ortadan kalktığını söyledi.