AVRUPA

Bakan Hasan Köprülü’de iki Yerli Şirketi Ziyaret Etti

Dış yatırımlardan sorumlu devlet bakanı Elvin Hasan, üretim kapasitelerini, genel üretim sürecini ve günlük faaliyetlerini tanıdığı Köprülü’de iki yerli şirketi ziyaret etti. Bakan Hasan’ın ziyaret ettiği şirketlerden biri tuğla, seramik ve diğer inşaat malzemelerinin üretimi ile uğraşan Makedon-Türk ortaklığından oluşan bir şirket. Bakan, ziyaret esnasında şirketin Müdürü Sayın Abdurrahim Bajraktar ile de görüştü.

Bakan Hassan’ın ziyaret ettiği  “Mirana Foods”, ketçap, mayonez, hardal ve benzeri gibi gıda ürünleri üretimi ile ilgilenen diğer bir şirket. Ziyarette, şirketin müdürü Sayın Zoran Mirsinov ile bir araya gelen Bakan Hasan şirketin kuruluşu, büyümesi ve tanıtımı hakkında bilgilendirildi.

İki şirket geçen yıl hükümetten mali destek aldılar ve başarılı bir şekilde çalışıyorlar. Bakan Hasan iki şirkete de yerli şirketlerin yabancı şirketler kadar önemli olduğunu ve hükümetin sürekli yeni istihdam, iş ortamının iyileştirilmesi, Kuzey Makedonya ekonomisinin  büyümesi ve gelişimi ve şirketlerin ülkemizde yeni yatırımlar yapmalarını  teşvik etmek için mali destek kanununun daha kolay uygulanması için  yeni koşullar  üzerine çalıştığını belirtti.