GENEL

Bakan Elvin Hasan: Hıdırellez Bayramımız Kutlu Olsun


Bu yıl 28.’si düzenlenen Hıdırellez Bahar Şenlikleri Festivalinin merkez töreni Valandova köyü Çalıklı da gerçekleştirildi.

Törene Kuzey M.C. Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan, T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener, TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Daire Başkanı Dr. Mahmut Çevik, Valandova Belediye Başkanı Pero Kostadinov, Kuzey Makedonya milletvekilleri Yusuf Hasani ve Meri Lazarova, TDP Genel Başkanı Beycan İlyas, TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç, TBMM Milletvekili Saffet Sancaklı ve Deniz Depboylu, Halkbank AŞ Üsküp İcra Kurulu Başkanı Dr. Bilal Sucubaşı, Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca, festival Başkanı Şenol Tahir ve çok sayıda davetli katıldı.

İstiklal marşlarının okunmasıyla başlayan festivalde konuşan M.C. Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan Hıdırellez Bayramımızı Kutlayıp, hepimize bolluk, bereket ve sağlık getirmesini dileklerinde bulundu ve Hep Birlikte İleriye! dedi

Büyükelçi Tülin Erkal Kara, Kuzey Makedonya’daki Türk soydaşlarla yaptığı görüşmelerde gördüğü Türkiye sevdasından dolayı teşekkürlerini sundu.Birlik ve beraberliğin önemine değinen Büyükelçi Kara, “Birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. Bizler dünya coğrafyasında kalabalık ve güçlü bir topluluğuz. Birlikte hareket edelim ve hiçkimseyi düşman görmeyelim” dedi.