GÜNCEL

Arnavut Muhalefeti AB Yolunda Değişim İçin Birleşti

Değişimi gerçekleştirecek güce ve bilgiye sahip olduğumuza inanarak karşınızda dururken, arka planda Leža Antlaşması’nın, o zamanki Arnavut beyliklerinin tarihi birliğinin mozaiği var. Bu Meclis’in sembolizmi Arnavutlar açısından hem geçmişte hem de günümüzde önemli dönüm noktalarına yol gösterici olmuştur. Bugün, bir sonraki savaşlara meydan okumak için burada birleştik, Kuzey Makedonya’daki Arnavutları duvara sıkıştıran, büyük acılardan ve umutların ve umutların maksimum düzeyde sönmesinden oluşan bir mozaik yaratan kötü yönetime son vermek için birliğimizi gösteriyoruz.Ama biz buradayız, buradayız, ön saflarda sizlerle birlikteyiz, Makedonya’daki Arnavut muhalefet partilerinin koalisyonu olarak  değişiklikleri gerçekleştirmeye kararlıyız.

Bu koalisyon değişim arzusu üzerinde tekel sahibiymiş gibi davranmıyor. Her insana ihtiyacımız var. Bugün üç partiyiz, “Değişim için Avrupa Birliği”nin daha da güçlenmesini bekliyoruz. Kapımız tüm açık fikirli bireylere, dürüst insanlara, sivil toplum kuruluşlarına, aynı zamanda bu koalisyonun dayandığı ideolojik değerleri ve program önceliklerini bizimle paylaşmaya hazır siyasetçilere ve partilere açık olduğunu belirten İzet Meciti, 20 yılı aşkın süredir başarısızlığa uğrayan ve dürüst vatandaşların beklentilerini hayal kırıklığına uğratan süresi dolmuş DUI, parti ve siyaset tarafından kişisel kariyerler için bir sıçrama tahtası olarak kullanılan ve yeni oligarklar haline gelen bir avuç suçlu paralı askerin partide yerleştiğini iddia etti.

Meciti devamında biz Avrupa Değişim Birliği olarak, uzun zamandır beklenen değişimi ülkedeki Arnavut siyasi sahnesine taşıyacaklarını söyledi.