GÜNCEL

Arkan Kerim Turist-Hizmet Odası Başkanlığına Seçildi

Makedonya Ticaret Odası düzenlenen meclisi toplantısında Arkan Kerim’i Turist-Hizmet Odası başkanlığına seçti. Arkan Kerim Üsküplü Türk olmakla birlikte uzun yıllardır turizm alanında çalışış, seyahat acentesi sahibi ve otel işletmecisidir.

Göreve seçilmesinden sonra yaptığı açıklamada Kerim başkan olarak görev yapacağı dönemde turizim sektörünün gelişmesi, sektördeki yeniliklerin ülkemizde uygulanması ve sektör çalışanlarının hak ve hukukunun gözetilmesi konularına ağırlık vereceğini belirtti.

Kerim ayrıca

“Turizim alanına ışığını yeniden kazandıracak ve ülkemizi dünyadaki tüm önemli fuarda tanıtacağız. Ortak ve güvenilir anlayış ile tüm sektör çalışanlarına uygun yatırım fırsatlarını sağlamaya çaba göstereceğiz. Turizim-Hizmet Odası’nın çalışma sistemini önümüzdeki dönemde değiştirecek, beş sektöre böleceğiz. Bunlar da hizmet, taşımacılık, seyahat acentaları, otelcilik ve turizim kadro eğitimi olacaklardır”” dedi.

Arkan Kerim ayrıca Odanın ülke genelindeki Üsküp, Manastır, Kumanova, Kruşevo ve Doyran gibi şehirlerde temsilcilerinin olacağını duyurdu.