SİYASET

Arifi: Makedonya Ucuz Popülizm Tüccarlarının Esiri

Demokratik Bütünleşme Birliği (DUİ) Genel Başkan Yardımcısı ve Kalkandelen Belediye Başkanı Teuta Arifi, Alman medya kuruluşu Deutsche Welle’ye verdiği son röportajda Makedonya’daki siyasi gelişmeler ve gündeme dair önemli açıklamalar yapıyor.

Röportajda Arifi, ’’Makedonya’nın şu anda gerçek dışı ve sözde kendilerine demokrat diyen, siyasetçi görünümlü, uzuc popülizm tüccarı olan bir grup kişinin esiri durumunda. Bu kişiler kendi iç kaygıları ve problemlerini ’’vatansever savaşı’’ olarak göstermeye çalışıyor ve sanal bir düşman üretiyorlar’’ ifadelerini kullanıyor.

Arifi ayrıca: ’’DUİ şu anda sürekli demokratik ve barışçıl tutumunu sergilemek için iletişim ve kordinasyon halinde. Sakin ve fonksyonel şekilde iktidarın el değiştirmesi, ülke istikrarı ve demokratik değerlere zarar vermeden bu konunun halledilmesi için çalışıyoruz. Parti olarak bizim, Meclis çoğuluğu ile ortak şekilde hareket etmemiz en kıza zamanda hükümetin kurulması anlamına geliyor, zaten bu konuda AB ve ABD yetkililerinin birçok açıklamaları olmuştu’’diyor.