Almanya’da Makedonya Ehliyetleri Geçerli Olacak

Almanya’da yaşayan Makedonya Cumhuriyeti vatandaşı gurbetçilerin merakla ve sabırsızlıkla bekledikleri haberi aldılar. Almanya’da Makedonya ehliyetleri artık geçerli olacak. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Almanya’da Makedonya Cumhuriyeti ehliyetlerinin geçerli olmasını öngören çalışmaların sonuna gelindiği ve çok yakında Almanya’da Makedonya Cumhuriyeti vatandaşları Makedonya’da aldıkları ehliyeti kullanabilecekleri ifade edildi.

Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre ” Almanya’da ikamet eden Makedonya Cumhuriyeti vatandaşları Makedonya ehliyetini Almanya ehliyeti ile değiştirebilecek. İkameti olmayanlar ve Almanya’dan tranzit geçecek Makedonya Cumhuriyeti vatandaşları Makedonya ehliyetini kullanabilecekleri” ifade ediliyor.

Yıllardır gurbetçilerin karşılaştığı soruna çözüm bulunduğunu ifade eden İçişleri Bakanlığı temsilcileri, yürütülen çalışmaların sona gelindiğini ve çok yakında Almanya’da Makedonya Cumhuriyeti vatandaşları Makedonya’da aldıkları ehliyeti kullanabilecekleri belirtiliyor.