GÜNCEL

Caferi: Saldırganlar Sela’nın İşi Bitti Sıra Sizde Diye Bağırmaya Başladılar

27 Nisan kanlı gece olarak hatırlanan, Makedonya’da darbe girişiminde bulunan şahısların mahkeme süreçleri devam ediyor. Geçen yıl 27 Nisan tarihinde gerçekleşen Meclis saldırılarında Milletvekili Ziyadin Sela’ya yapılan ölümcül saldırının duruşması bugün Üsküp Ceza Mahkemesinde yapılıyor. Hakim karşısına çıkan 10 saldırgan öldürmeye teşebbüsle suçlanmaktalar.

Üsküp Ceza Mahkemesi’nde bugün Meclis Başkanı Talat Caferi sanık olarak katılırken, o gece ölümden döndüklerini ifade etti. Caferi ” Ziyadin Sela’nın sol tarafında olduğunu ancak o telefonda konuştuğu andan sonra Sela’nın sol tarafında olmadığını görerek, korumalar tarafından kurtarıldığını düşündük. Ancak sonradan saldırganlar Sela’nın işi bitti sıra sizde tehditlerini savurmaya başlayınca, Ziyadin Sela’nın öldürüldüğünü sandık. Polis eşliğinde dışarı çıkartılıp, Gyorçe Petrov kışlasına gittikleri eve gitmeden önce hastanede Ziyadin Sela’yı ziyaret ettiğini söyleyen Caferi o gecenin sorumlularının hesap vermesi ” gerektiğini ifade etti.

Bugünki duruşmaya ayrıca Sosyal Demokratlar Birliği Genek Sekreteri Aleksandar Kiratsovski ile Başkan Yardımcısı Damyan Mançevski sanık olarak katılıyorlar.