BALKANLAR

15 Haziran’dan İtibaren Yunanistan Kapılarını Yabancı Turistlere Açıyor

Yunanistan hükümetinin turizmi ve ekonomiyi yeniden başlatma planını tanıtan Yunanistan Turizm Bakanı Harris Theocharis, “Yunanistan 15 Haziran’dan itibaren yabancı turistlere kapılarını açacak” diye bildirdi.

Theocharis, Yunanistan’ın turist akışını sürdüreceği ilk ülkeler arasında yer alacak Balkan ülkelerini ve özellikle Bulgaristan’ı örnek verdi.

Ülkenin havalimanlarından ilk önce Atina’daki Eleftherios Venizelos Uluslararası Havalimanı, 1 Temmuz itibariyle diğer havalimanları da yeniden uçuşlara açılacak.

Mayıs ayı sonuna kadar, epidemiyologlardan oluşan komisyon ile iş birliği içinde Yunanistan’ın kapılarını açacağı ilk ülkelerin listesi belirlenecek.

Theocharis, ülkeye girmek için herhangi bir test yapılması gerekmeyeceğini ve ziyaretçilerin karantinaya alınmayacağını, ancak Yunan tarafının gerekirse, epidemiyolojik araştırmalar için numune alınmasını talep etme hakkına sahip olacağını vurguladı.

Rejimin serbestleştirilmesi epidemiyolojik göstergeleri iyi olan ülkelere yönelik başlayacak. Dikkate alınacak diğer kriterler araç erişimi, orta mesafeli uçuşlar, ülkelerde Yunan topluluklarının varlığıdır.

Follow by Email
WhatsApp